Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Nadmierne owłosienie na ciele to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, jednak warto wiedzieć o tym, iż obecnie na rynku można znaleźć kilka metod, za pomocą których pozbędziemy się całkowicie lub jedynie na kilka miesięcy niechcianych włosków. Maszynka do golenia, kremy do depilacji, a także wosk pomagają się pozbyć włosków, ale jedynie na krótki okres, dlatego też lepiej zdecydować się na depilację laserową, dzięki której można raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Czym jest depilacja laserowa i jakie są przeciwwskazania do jej zastosowania?

Depilacja to zabieg, w którym za pomocą wiązki lasera wnikającej głęboko w skórę dochodzi do zniszczenia cebulki włosa wraz z korzeniami, dzięki czemu po kilku takich zabiegach włoski nie powinny już odrastać. Laser wytwarza energię, która jest pochłaniana przez barwnik włosa i zmienia się następnie w energię termiczną, niszcząc tym samym nieodwracalnie włosy, znajdujące się na ciele. Niejeden salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie zabieg depilacji laserowej, jednak warto zwrócić uwagę na to, z jakiego lasera dana kosmetyczka korzysta, gdyż nie każdy okazuje się skuteczny. W licznych gabinetach kosmetycznych we Wrocławiu znajdziemy oferty zabiegów depilacji laserowej, więcej informacji czeka na nas na stronach internetowych konkretnych zakładów [a także tutaj: https://swiaturody.com/wroclaw,kosmetyczka,9.html]

Wielu osobom wydaje się, iż IPL to dobry laser, jednak jest to laser kosmetyczny poprawiający urodę, a jeśli chodzi o usuwanie włosków, to niestety nie radzi sobie z tym najlepiej. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi wykonywane laserem diodowym oraz aleksandrytowym, dlatego też przed wizytą warto dowiedzieć się, z jakiego rodzaju lasera dany zakład kosmetyczny korzysta. Depilacja jest całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna, jednak warto wiedzieć o tym, iż w niektórych przypadkach nie jest możliwe skorzystanie z tego zabiegu. Jakie zatem przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej można wymienić?

Najważniejsze to przede wszystkim opalona skóra, ciąża, okres karmienia piersią, przyjmowanie światłouczulających leków, przebyte nowotwory, infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe (w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg), stosowanie bronzerów oraz samoopalaczy, rude, siwe oraz blond włosy, a także doustne przyjmowanie beta-karotenu. Niezastosowanie się do tych przeciwwskazań może się bardzo źle skończyć, dlatego też przed pójściem do kosmetyczki na konsultację warto wcześniej zorientować się, czy któreś z przeciwwskazań uniemożliwi wykonanie tego zabiegu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>