Stomatologia we Wrocławiu

Stomatologia we Wrocławiu

Faktem jest, że wyrwanie naszego zęba bez wątpienia nie jest tak bardzo przerażające jak się większości ludziom wydaje. Najgorszym aspektem jest to, że większość ludzi w żaden sposób nie dba o ranę po wyrwanym zębie. Skutkuje to tym, iż jednym z pewnych powikłań jest suchy zębodół (wikipedia.org). Przedstawia się, że jest to dolegliwość spowodowana przez nieutworzenie się i rozpad skrzepu. Zatem powinien on powstać po ekstrakcji zęba.

Dentyści z Wrocławia (dentysta-stomatolog) zaznaczają, iż powinniśmy mieć na uwadze, że może dojść do bardzo bolesnego zapalenia poszczególnych określonych zakończeń nerwowych. Ukazuje się również, że pierwszą czynnością jest to, aby przez przynajmniej pół godziny po wykonaniu zabiegu przygryzać otrzymany tampon, który jest umieszczony w miejscu po wyrwaniu zęba. W związku z czym taką wskazówką jest, iż dość niewielkie krwawienie może jednak występować poprzez okres nawet kilkunastu godzin od chwili wyrwania takiego zęba. Następną – bardzo ważną wskazówką jest to, iż przez okres przynajmniej dwóch godzin w żaden sposób nie powinniśmy spożywać ani jedzenia, ani picia. Dalej wskazuje się, iż mamy do czynienia z bezwzględnym zakazem picia wszelkiego alkoholu, jak i również nie możemy palić, żuć oraz płukać jamy ustnej. Powinniśmy również pamiętać, iż przez okres minimum dwunastu godzin pod żadnym pozorem nie wolno nam szczotkować zębów, a przez dwa tygodnie musimy robić to niezwykle ostrożnie. Nie możemy również zasysać śliny z zębodołu i dotykać językiem tego miejsca.

Jeżeli jednak nie będziemy postępować zgodnie z takimi wskazówkami, to bardzo szybko uszkodzimy skrzep. Na końcu zaznacza się, że przez czas kilku dni należy gryźć jedzenie odwrotną stroną do wyrwania zęba. Rozwiązaniem na ból na pewno są zimne okłady.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>