Warszawska specjalistka – metody depilacji

Warszawska specjalistka – metody depilacji

Depilacja to bardzo obszerny temat. Na dzisiejszym rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele ciekawych metod, które są coraz częściej używane przez klientki. Techniki depilacji możemy podzielić na czasowe oraz trwałe. Metody czasowe dzielimy z kolei na mechaniczne oraz na chemiczne. Mechaniczne czasowe są najbardziej popularne i wymagają najmniejszego nakładu finansowego. Bardzo ciekawym sposobem zaliczanym do tej metody jest depilacja woskiem. Podczas zabiegu tej włoski wyrywane są z cebulkami, odrastają dopiero po około dwóch tygodniach. Niektórzy klienci skarżą się na ból podczas tego zabiegu, co związane jest z usuwaniem cebulek włosków. Wykonuje się go na każdej partii ciała. Najbardziej popularnym zabiegiem jest depilacja maszynką lub żyletką. Metoda ta wymaga niewielkiego nakładu finansowego, jednak włoski odrastają już po około dwóch, trzech dniach. Spowodowane jest to faktem, że ścinana jest tylko ta część włoska, która pozostaje na powierzchni skóry. Hitem ostatnich dziesięciu lat jest depilacja elektrycznymi depilatorami, które usuwają włoski wraz z cebulkami.

W Warszawie na Starym Mieście możemy znaleźć salon kosmetyczny, na którym widnieje szyld ,,kosmetyczka Warszawa” (-> swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html). Wykonywane tam zabiegi depilacji przyciągają mnóstwo kobiet, które chcą w profesjonalny sposób pozbyć się nadmiaru owłosienia. W ostatnim czasie wiele klientek decyduje się na depilację specjalnymi pastami cukrowymi, które po rozgrzaniu nakładane są na skórę a następnie ściągane z włoskami, które chcemy usunąć. Bardzo popularną metodą, która została odświeżona w ostatnich latach jest depilacja nicią. Zabieg ten wykonywany był już w starożytności. Stosuje się go głównie do wyrywania zbędnych włosów z okolicy brwi. Metody chemiczne cieszą się nie mniejsza popularnością aniżeli metody mechaniczne czasowe. Można zaliczyć tutaj usuwanie włosków specjalną pianką, która rozpuszcza strukturę włosków. Takie samo zastosowanie przypisywane jest różnym kremom oraz żelom. Ten sposób depilacji jest zalecany osobom o bardzo wrażliwej skórze, skłonnej do alergii i podrażnień. Klientki, które nie chcą się decydować na depilację trwałą, jednak chcą usunąć nadmiar owłosienia na dłuższy okres czasu, zazwyczaj decydują się na depilację woskiem lub pastą cukrową. Zabiegi te wykonywane są w wyspecjalizowanych miejscach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>